BAU Whatsapp

BAU BESLENME VE DİYETETİK: Sağlıklı Bir Nesil İçin

“Beslenme ve Diyetetik” insan sağlığını birinci dereceden olumlu veya olumsuz etkileyebilecek bir bilimin önde gelen mesleklerinden biri. 

Beslenme ve Diyetetik eğitimini alan kişi de büyüme, gelişme ve yaşam boyu bireylerin sağlığının korunması, geliştirilmesi, yaşam kalitesinin arttırılması için beslenme biliminin ilkeleri doğrultusunda beslenme plan ve programları düzenleyen sağlık profesyonelidir.
Beslenme ile ilgili sağlık sorunlarını araştıran, var olan besin kaynaklarının en uygun biçimde kullanılmasını sağlayan, besin denetimi yapan, konuyla ilgili fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik olarak sağlıklı yaşam biçimlerinin benimsenmesi amacıyla birey ve toplumu bilgilendiren, hastalık durumunda diyet programları planlayan, uygulayan ve izleyen sağlık meslek alanıdır.
Günümüzde sık görülen hastalıklarda önemli bir faktör olan yanlış beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi, toplu beslenme yapılan kuruluşlarda beslenmenin düzenlenmesi ve kronik hastalıklarda diyetin düzenlenmesi, diyetisyenin önemli görevleri arasındadır.

Bize Sor


Bizi Takip Edin

işbank borç sorgulama
vakifbank borç sorgulama
halkbank borç sorgulama
qnbfinansbank borç sorgulama
denizbank borç sorgulama
garantibank borç sorgulama
yapikredi borç sorgulama

avea fatura ödeme,türktelekom fatura ödeme

vodafone fatura ödeme

turkcell fatura ödeme

hgs yükle , hgs yükleme , hgs bakiye yükleme

tl yükle, avea tl yükle , vodafone tl yükle

tipobet , tipobet girişi

tempobet , tempobet girişi