BAU Whatsapp

BAU HEMŞİRELİK: Sabır, Özveri, Bilgi, Beceri ve Başarı

Hemşirelik Programlarının amacı sağlık bilimleri ile ilgili temel bilgiler ve toplumun sağlık gereksinimleri doğrultusunda birey, aile ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi, tedavi ve rehabilitasyonunda kapsamlı hemşirelik bakımı verecek bilgi, beceri ve tutum sahibi hemşire yetiştirmektir.

Bir hemşire olarak mezun olduğunda; sağlıklı ve hasta bireyin yapısını, fizyolojik fonksiyonlarını ve davranışlarını ve sağlık ile fiziksel ve sosyal çevre arasındaki ilişkiyi yeterli düzeyde anlayabilecek ve genel hemşireliğin dayandığı bilimler hakkında yeterli bilgiye sahip olacaksın.

Bizim amacımız seni; hemşirelik mesleğinin temel yapısı, ilkeleri, meslek etiği ve sağlığın temel ilkeleri hakkında yeterli bilgiye sahip olarak yetiştirmek.

İŞ OLANAKLARI

Mezun olduğunda tüm sağlık bakım merkezlerinde önemli görevler üstlenebileceksin. Ayrıca, diyabet hemşireliği, yoğun bakım hemşireliği, onkoloji hemşireliği, v.b. alanlarda uzmanlaşabilecek; lisansüstü eğitimlerine belirlenen ilgili anabilim dallarında devam edebileceksin.
Unutma, her geçen gün sayıları artan özelleşmiş hastanelerde uzman hemşirelere duyulan gereksinim çok fazladır.

Bize Sor


Bizi Takip Edin

işbank borç sorgulama
vakifbank borç sorgulama
halkbank borç sorgulama
qnbfinansbank borç sorgulama
denizbank borç sorgulama
garantibank borç sorgulama
yapikredi borç sorgulama

avea fatura ödeme,türktelekom fatura ödeme

vodafone fatura ödeme

turkcell fatura ödeme

hgs yükle , hgs yükleme , hgs bakiye yükleme

tl yükle, avea tl yükle , vodafone tl yükle

tipobet , tipobet girişi

tempobet , tempobet girişi