Bahçeşehir Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

BAU Eczacılık Fakültesi sağlık alanında üstün nitelikli öğrenci yetiştirmek ve farklı hastalıklara karşı yenilikçi ilaçların geliştirilmesine yönelik dünya standartlarında ARGE çalışmalarının gerçekleştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

BİLGİLENDİRME FORMU

Eczacılık Fakültesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için formu doldurunuz.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin kişisel verilerinizi nasıl işlediği hakkında bilgi almak için “Aday Kişisel Verilerinin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metni”ni inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar Destekli İlaç Tasarım Çalışmaları

Milyonlarca molekülün uzun yıllar boyunca denenerek sadece bir tanesinin ilaç olabildiği günümüzde gerek zamandan gerekse milyonlarca dolara mal olan testlerin masraflarından tasarruf etmek için, bilgisayar destekli ilaç tasarım çalışmaları ve yapay zeka-tabanlı ilaç geliştirme ve belirleme çalışmaları son yıllarda hız kazanmıştır. BAU Eczacılık Fakültesi’nde öncelikli çalışma alanlarından birisi bilgisayar destekli ilaç tasarım çalışmaları olacaktır. Bu amaçla, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi – Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ve Yapay Zeka Mühendisliği ve Tıp Fakültesi’nin ilgili bölümleri ile nitelikli iş birlikleri gerçekleştirilerek etkin ulusal ve uluslararası projeler ortaya konulacaktır.

Çırağan Caddesi, No: 4 - 6, 34353 

Beşiktaş / İstanbul

 444 28 64 • www.bau.edu.tr