BAU ÖZEL YETENEK SINAVI

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

KONSERVATUVAR


Müzik Bölümü / Sahne Sanatları Bölümü

Başvuru Tarihi: 21 Haziran - 25 Temmuz

Sınav Tarihi: 29 Temmuz - 2 Ağustos 

BAU Konservatuvar Özel Yetenek Kılavuzu için tıklayınız.


Başvuru esnasında “TYT puanınız” alanını TYT puanına sahip değilseniz, boş bırakanız. Sonuçlar açıklandığında info@cons.bau.edu.tr mail adresine sonuç belgenizi gönderiniz.
BAU Konservatuvar bünyesinde açılan “Müzik Bölümü”

Müzik ve folklor araştırmaları yapan, müzik teknolojisi alanında (müzik yazılımları, tonmaisterlik, aranjörlük, ses fiziği, elektronik müzik besteciliği) uzman, icracı, yorumcu, bestecilik alanında (Türk müziği, klasik batı müziği, caz, film müziği, tiyatro müziği, reklam müziği) eserler üretebilecek sanatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Disiplinler arası geniş bir seçmeli ders havuzu imkanı sağlayan tam donanımlı akademik ve sanatçı öğrenim kadrosunun rehberliğinde bütünleşik bir eğitim programı uygulanacaktır. Bu kapsamda, özgün bir müfredatın kullanılacağı BAU Konservatvuarı Müzik Bölümü, öğrencilerine uygulama ve kuram bütünlüğünde 21.yüzyıl sanatçı eğitimi becerilerini kazandırmak vizyonundadır.

Alanında uzman akademisyenler ve profesyonel sanatçılar tarafından verilecek derslerin yanısıra, ulusal ve uluslararası düzeyde yürütülecek atölye çalışmaları, seminerler ve sertifika programlarıyla program zenginliği oluşturulacaktır.

Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü,

Geleneksel üretimlerin ışığında,Türkiye’de ve dünyadaki çağdaş performans sanatları alanındaki yenilikçi dinamiklerden hareketle kurulmuştur. Bölüm oyunculuk, tiyatro, dans, kamera oyunculuğu, eğitimde drama, müzikal tiyatro ve vokal gibi alanları müfredat, kuram ve uygulama düzeyinde disiplinlerarası bir bütünlük içinde el almaktadır. Bu sayede oyunculuk, dans ve şan disiplinlerinin ortaklaşa eğitiminin yapıldığı bu programla şarkı söyleyip, dans edebilen oyuncular ve bu alanda üretim yapabilen icracı, kuramcı ve eğitmenler yetiştirebilmenin yolu açılmış olacaktır.

Bu kapsamda, özgün bir müfredatın kullanılacağı BAU Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü, öğrencilerine uygulama ve kuram bütünlüğünde 21.yüzyıl sanatçı eğitimi becerilerini kazandırmak vizyonundadır. Alanında uzman akademisyenler ve profesyonel sanatçılar tarafından verilecek derslerin yanısıra, ulusal ve uluslararası düzeyde yürütülecek atölye çalışmaları, seminerler ve sertifika programlarıyla program zenginliği oluşturulacaktır.

Çırağan Caddesi, No: 4 - 6, 34353 

Beşiktaş / İstanbul

 444 28 64 • www.bau.edu.tr