BAU ÖZEL YETENEK SINAVI

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Özel Yetenek Sınavı


Başvuru Tarihi: 26 Temmuz-9 Ağustos 2021


Yazılı Sınav: 10 Ağustos 2021 / Saat: 10:00-11:00

Uygulama Sınavı ve Mülakat: 10-11 Ağustos 2021 / Başlangıç Saati: 11:30


Yazılı Sınav*: Sanal Sınıf

Uygulama ve Sözlü Sınavları**: Sanal Sınıf


Tel: 0212 381 00 00 Faks: 0212 381 02 58

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü İletişim Bilgileri

0212 381 54 42 Prof. Dr. Nazlı Eda NOYAN - 0212 381 54 43 Dr. Murat ÇÖPÇÜ


Konservatuvar Özel Yetenek Sınav Başvuruları Sona Ermiştir.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü sanat, tasarım ve teknolojiyi buluşturan disiplinlerarası yaklaşımıyla, İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet göstermekte olan VR Lab (Sanal Gerçeklik Laboratuarı) tarafından üretilmekte olan CGI (Bilgisayar Destekli Görüntü) ve animasyon içerikli projeler destek, Sinema & Televizyon ve Fotoğraf & Video bölümleri tarafından üretilen projelere animasyon ve görsel efekt desteği, Oyun Tasarımı lisans ve yüksek lisans programlarına hikayeleştirme, karakter oluşturma gibi özel alanlarda içerik üretme açısından doğrudan destek verecektir. İstanbul’un merkezinde, sektörle çalışarak etkin bir fark yaratacak olan bu programda öğrencilerimiz ve mezunlarımız gittikçe dallanan yurtdışı akademik bağlantılarımız ve yerli-yabancı geniş sektörel iletişim ağımızdan faydalanabileceği gibi; kendi takımını kurup kendi projesini geliştirerek, fon programlarına da başvurabilecek ve destekçilerle buluşma şansı elde edecektir.

BAU Konservatuvar bünyesinde açılan “Müzik Bölümü”

Müzik ve folklor araştırmaları yapan, müzik teknolojisi alanında (müzik yazılımları, tonmaisterlik, aranjörlük, ses fiziği, elektronik müzik besteciliği) uzman, icracı, yorumcu, bestecilik alanında (Türk müziği, klasik batı müziği, caz, film müziği, tiyatro müziği, reklam müziği) eserler üretebilecek sanatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Disiplinler arası geniş bir seçmeli ders havuzu imkanı sağlayan tam donanımlı akademik ve sanatçı öğrenim kadrosunun rehberliğinde bütünleşik bir eğitim programı uygulanacaktır. Bu kapsamda, özgün bir müfredatın kullanılacağı BAU Konservatvuarı Müzik Bölümü, öğrencilerine uygulama ve kuram bütünlüğünde 21.yüzyıl sanatçı eğitimi becerilerini kazandırmak vizyonundadır.

Alanında uzman akademisyenler ve profesyonel sanatçılar tarafından verilecek derslerin yanısıra, ulusal ve uluslararası düzeyde yürütülecek atölye çalışmaları, seminerler ve sertifika programlarıyla program zenginliği oluşturulacaktır.

Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü,

Geleneksel üretimlerin ışığında,Türkiye’de ve dünyadaki çağdaş performans sanatları alanındaki yenilikçi dinamiklerden hareketle kurulmuştur. Bölüm oyunculuk, tiyatro, dans, kamera oyunculuğu, eğitimde drama, müzikal tiyatro ve vokal gibi alanları müfredat, kuram ve uygulama düzeyinde disiplinlerarası bir bütünlük içinde el almaktadır. Bu sayede oyunculuk, dans ve şan disiplinlerinin ortaklaşa eğitiminin yapıldığı bu programla şarkı söyleyip, dans edebilen oyuncular ve bu alanda üretim yapabilen icracı, kuramcı ve eğitmenler yetiştirebilmenin yolu açılmış olacaktır.

Bu kapsamda, özgün bir müfredatın kullanılacağı BAU Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü, öğrencilerine uygulama ve kuram bütünlüğünde 21.yüzyıl sanatçı eğitimi becerilerini kazandırmak vizyonundadır. Alanında uzman akademisyenler ve profesyonel sanatçılar tarafından verilecek derslerin yanısıra, ulusal ve uluslararası düzeyde yürütülecek atölye çalışmaları, seminerler ve sertifika programlarıyla program zenginliği oluşturulacaktır.

Çırağan Caddesi, No: 4 - 6, 34353 

Beşiktaş / İstanbul

 444 28 64 • www.bau.edu.tr