Üç kıtada, 10 ülkede, 9 üniversite ve 3 dil okulu ile Türkiye’nin eğitim alanındaki dünya markası olan BAU Global, öğrencilerine gerçek anlamda uluslararası bir öğrenci olma deneyimi yaşatıyor.

Kurulduğu günden bu yana atılan globalleşme adımları ile birlikte Türkiye’de bir ilk, dünyada ise öncü markalardan biri olan BAU Global, dünyanın birçok farklı ülkesinde açtığı üniversite, dil okulları ve iletişim merkezleriyle öğrencilerini birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyor.İlk olarak 1998 yılında İstanbul’da eğitim hayatına başlayan Bahçeşehir Üniversitesi’nin ardından yurt dışındaki yatırımlarına hız veren BAU Global, sırasıyla ABD’nin başkenti Washington D.C.’de ABD yasalarına göre, Almanya’nın başkenti Berlin’de Alman yasalarına göre ve Gürcistan’ın Batum kentinde Gürcistan yasalarına göre diploma veren üniversiteler açarak eğitim ağını uluslararası alana taşıdı. BAU Global’in önemli eğitim ağlarından biri olan Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi ise 2017-2018 akademik yılında öğrencilere eğitim vermeye başladı. BAU Global eğitim ağının üyesi olan bu üniversitelerde; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde akademik programlar, dil kursları, mimari tasarım, iletişim, ekonomi, idari ve sosyal bilimler, eğitim bilimleri, mühendislik ve doğa bilimler, sağlık bilimleri, hukuk, tıp, uygulamalı bilimler ve diş hekimliği dahil olmak üzere birçok ingilizce lisans, yüksek lisans ve doktora programı yer alırken aynı zamanda öğrencilerine birer ‘dünya vatandaşı’ olma imkanı da sağlıyor. Yurt dışında açılan üniversitelerin yanı sıra BAU Global’in Toronto ve Washington DC’de hazırlık eğitimleri; Berlin International University’de ise öğrenciler eğitimlerinin diledikleri bir bölümünü geçirebiliyor. Yaz okullarına katılabiliyor ve mesleki anlamda kendilerini geliştirecek birçok farklı merkezi ziyaret edebiliyor. Ayrıca Washington DC’de Mentora Dil Okulları , Almanya’da Mentora Berlin ve Kanada’da CES Toronto dil okulları ile hem Türkiye’den hem de dünyanın diğer birçok farklı ülkesinden öğrencilere dil eğitimi veriliyor.

Öğrencilerine global bir eğitim vermek amacıyla dünyanın birçok ülkesinde kurduğu üniversite ve iletişim merkezleri ile kapılarını açan BAU Global, aynı zamanda dünyada da eğitimin çekim merkezi haline geldi. Yüzü aşkın ülkeden 4 bin yabancı öğrenciye eğitim veren BAU Global, eğitimde uluslararasılaşma konusunda dünyanın öncü kuruluşlarından biri. ABD’den Hong Kong’a, İngiltere’den Suudi Arabistan’a kadar birçok ülkeden gelen öğrenciler, BAU Global’i tercih ediyor.

ALDIĞI TESCİLLE ADINI DİĞER ALMAN ÜNİVERSİTELERİNİN ARASINA YAZDIRDI

2012 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de kurulan ve 2014’den beri eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren BAU Global’in Eğitim Ağı üyesi Berlin International University, Alman yasalarına göre kurulmuş ilk Türk üniversitesi olma özelliğini taşırken, Bilim Konseyi’nden aldığı tescille adını diğer Alman üniversitelerinin arasına yazdırdı. 2019-2020 akademik yılında lisans programlarına mimarlık bölümünü, yüksek lisans alanında işletme (MBA) ve mimarlık bölümlerini ekleyen üniversitede 68 farklı ülkeden öğrenciler eğitim görüyor.

EĞİTİMDE “İHRACAT ŞAMPİYONU”

BAU Global’in eğitim ağı üyesi olan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ise öğrencilerine çeşitli anlaşmalar ve iş birlikleri ile dünyanın çok farklı noktalarında eğitim alma şansı sağlıyor. Üstelik bunu da Berlin, Toronto, Washington DC, Batum, Kıbrıs, Hanoi, Kiev, Pueblo, Brockwille gibi BAU Global üyesi kurumların bulunduğu kentlerde yapıyor. BAU, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 3. kez yapılan ve Türkiye’nin en başarılı ihracatçılarının ödüllendirildiği ‘500 Büyük Hizmet İhracatçısı’ araştırmasında üst üste üçüncü kez bu ödüle layık görülen BAU, 123 farklı ülkeden 4.088 uluslararası öğrenciye ülkemizde eğitim imkanı sunuyor. BAU öte yandan; dünyanın en itibarlı derecelendirme kuruluşu olan Times Higher Education (THE), ‘Üniversite Sıralaması; Asia University 2019’ verilerine göre ‘Uluslararası Görünüm’ ve ‘Araştırma’ kategorilerinde ilk 251 bandında yer alırken, Türkiye’den ise sıralamaya giren vakıf üniversiteleri arasında 4. oldu. Üniversite Etki Sıramalası 2019’ verilerininin sonuçlarına göre ise; BAU ‘Kaliteli Eğitim’ kategorisinde ilk 201 bandında yer alırken, Türkiye’de sıralamaya giren üniversiteler arasında 7’nci oldu.