Üniversite adayı öğrencilere eğitim almak istedikleri bölümün derslerini deneyimleme imkanı sunacak olan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Open Class dersleri başlıyor. Sisteme ücretsiz erişim sağlanırken, online dersler aracılığıyla öğrencinin uzmanlaşmak istediği bölüm hakkında detaylı bilgi sahibi olması amaçlanıyor.

BAU aday öğrenciler için yıl içerisinde gerçekleştirdiği birçok etkinlik ve eğitimi, dijital platformda “BAU Open Class” ismi altında pek çok başlıkla devam ettirecek. 

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçen ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere, üniversite derslerini deneyimlemeleri için Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan “BAU Open Class” sistemiyle eğitim vermeye başladı. Binlerce öğrencinin eğitim alacağı dersler, geleceğin de meslekleri arasında gösterilen derslerden oluşuyor. BAU Open Class sistemiyle üniversiteye hazırlanan öğrencilere, üniversiteyi ve derslerini deneyimleme fırsatı sağlandığı belirtilirken, öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerinin de hedefleniyor.

Yapay Zeka, Blockchain ve Big Data Teknoloji 101 Dersi’nde

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) akademisyenleri tarafından hazırlanan içerikler ile lise öğrencileri Teknoloji 101 dersinde, ‘Teknolojiye Yön Veren Yapay Zeka’, ‘Geleceğin Veri Kayıt Sistemi Blockchain’, ‘Bilginin Gücü Big Data’ alanlarında eğitim alma şansına sahip olurken; Psikoloji 101 dersinde ise ‘Ahlaki Kararlarımızı Nasıl Veriyoruz ? Sosyal Psikolojik Bir Yaklaşım’, ‘Nöropsikoloji Bakış Açısıyla Beyin ve Bellek: Yanlışlar ve Doğrular’, ‘Klinik Psikolojiden Öğrenebileceklerimiz: Salgın,Karantina ve Psikolojik İyi Oluş’ konulu eğitimler de alabilecekler. Program kapsamında öğrenciler, öğrenim görmek istedikleri bölümleri tanırken üniversite deneyimi yaşayarak potansiyellerini de keşfedecek.

Sağlık, Hukuk, Ekonomi ve Medya da Müfredata Girdi

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için özel olarak tasarlanan ‘BAU Open Class’ programında sağlıktan hukuğa, ekonomiden topluma, sürdürülebilir kalkınma amaçlarından medyaya kadar pek çok alanda eğitim almak mümkün. Bu programla üniversiteye hazırlanan öğrencilerin üniversite yolculuğunda motivasyonlarını arttırmak, kariyer eğilimlerine ve meslek seçimlerine destek olmak amaçlanıyor.

Dersler hakkında detaylı bilgi almak ve katılım göstermek için https://aday.bau.edu.tr/bauopenclass  linkinde yer alan kayıt ekranından ilgili dersleri ve saatlerini seçmek yeterli. Toplam 34 farklı ders ve section’ın yer aldığı bu dijital platformda, üniversiteye hazırlanan öğrenciler listedeki derslerden dilediği kadar seçim yapabilecek.

Bugüne kadar sisteme 3138 öğrencinini kayıt olduğu sistemde lise öğrencileri, derslerin başlamasından önce SMS ile bilgilendiriliyorlar.