Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ApplyBAU yatay geçiş burs başvuruları başladı. Yatay geçiş hakkını kullanarak öğrenim hayatına, nitelikli eğitim-öğretim standartlarıyla fark yaratan Bahçeşehir Üniversitesi’nde devam etmek isteyen öğrenciler, 15 Ağustos’a kadar burs başvurusunda bulunabilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 AĞUSTOS

Üniversite öğrencileri öğrenim gördükleri üniversiteyi değiştirmek isterlerse, başka bir üniversiteye geçiş için başvuruda bulunabiliyor. Öğrencilerin dönem arasında veya yıl sonlarında kayıtlı olduğu üniversite programından, başka bir üniversitenin benzer programına geçme işlemini ifade eden yatay geçiş, üniversiteler arasında yapıldığı gibi, üniversite içinde de yapılabiliyor. Yatay geçişe başvurmak isteyen öğrenciler merkezi puan ve genel not ortalamaları ile başvuruda bulunabiliyor.

En prestijli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) Social Impact 2023 verilerine göre Türkiye sıralamasında, barış, adalet ve güçlü kurumlar kategorisinde 1’inci, nitelikli eğitim kategorisinde 3’üncü, sanayi, yenilikçilik ve alt yapı kategorisinde 11’inci olmayı başararak, dünyanın en nitelikli eğitim kurumlarından birisi olduğunu bir kez daha kanıtlayan Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencilerin istedikleri bölümle eğitim görmelerine ve hayallerindeki mesleği seçmelerine yardımcı olmak adına geçiş yapacak öğrencilere burs olanakları sunuyor. Başka bir üniversiteden BAU’ya geçiş yapacak öğrencilere ApplyBAU üzerinden yatay geçiş burs başvurusunda bulunarak bursa sahip olma şansı sağlanıyor.

Başvuru linki ve sürece ilişkin detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz https://applybau.com/yatay