Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencisinin isteklerini birinci planda tutar. BAU’ya girdikten sonra öğrencinin seçtiği bölüme ilgisi azaldıysa, ilgi alanı değiştiyse, başka bir meslek için heyecan duymaya başladıysa bu bir sorun değil.  Ömrü boyunca sevmediği bir mesleği yapmak zorunda kalmaması için Bahçeşehir Üniversitesi öğrenciye tüm kolaylıkları sağlar. Bunun için kurum içi yatay geçiş yapmak isteyen öğrencinin bursu kesilmez.  

Merkezi puanla yapılan kurum içi yatay geçişlerde öğrencinin bursu geçtiği bölümde BAU bursuna dönüşerek öğrenim süresince devam eder. 

Peki bu nasıl olur?

Diyelim ki; ÖSYM sınavından aldığın puanla BAU’da %100 bursla Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği’ne yerleştin. Hazırlığı okuduktan sonra ya da 3. sınıfa kadar herhangi bir dönemde Ekonomi bölümüne geçebilirsin. Tek şart sınava girdiğin seneki eşit ağırlık puanının BAU Ekonomi taban puanını tutması…

Ya da BAU’da %100 bursla Uluslararası Finans bölümüne girdin ama aklın endüstri mühendisliğinde kaldı. Eğer sınava girdiğin seneki sayısal puanın tutuyorsa BAU Endüstri Mühendisliği bölümüne geçebilirsin.