Okula ilk adım attığın zamanları hatırlıyor musun? İlk sorumluluklarını, ilk derslerini, ilk ödevlerini… Sıkıldığın oldu mu hiç? Ya da kaçıp gitmek istediğin. Mutsuz hissettin mi kendini?

Bir çok öğrenci, okul öncesi eğitim eksikliğinden dolayı yanlış başlangıçlar yapmaktadır. Ve bu yanlış başlangıçlar, bütün öğretim hayatını etkileyebilir.

Biz, onlar için sağlam ve güvenli bir yol çizmeni sağlamak istiyoruz.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN AMAÇLARI

Dünya görüşümüz, karakter özelliklerimiz hatta alışkanlıklarımız bile hayatımızın ilk dönemlerinden belirleniyor. Bu yüzden okul öncesinde edinilen eğitim bireyleri daha etkin, daha verimli ve daha yaratıcı yapıyor.

BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi İlköğretim Bölümü, hem teorik hem de pratik anlamda seni donanımlı bir eğitimci yapacak. Çünkü biz, okul öncesi eğitimin amacı ve önemi hakkında gerekli sorumluluğa sahibiz. Bu yüzden derinlikli ve yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz.

Okul Öncesi puan ve kontenjanları için tıkla

OKULDA ÜNİVERSİTE

Fakültemiz “okulda üniversite” yaklaşımı ile öğretmen adaylarımıza sadece BAU’da bulunan bir fırsat sunuyor. 4 yıllık eğitiminiz süresince Uğur Eğitim Kurumları’na bağlı ilk öğretim okullarımızdaki okul öncesi sınıflarımızda yaşayarak deneyim kazanacaksın. Yani Okul Öncesi Öğretmenliğini yerinde ve koşullarında öğreneceksin.

Okul Öncesi ders programı için tıkla

KARİYER OLANAKLARI

Mezun olduğunda okul öncesi uzmanı olarak kamu ve özel kurumlarda görev yapabilirsin. Zaten, 4 yıllık eğitim hayatın boyunca yeterli deneyimi elde ettiğin için, sektörde zorluk çekmeyeceksin. 

YÜKSEK LİSANS OLANAKLARI

Bahçeşehir Üniversitesi okul öncesi eğitim programı için yüksek lisans imkanı da sağlıyor. Mezunlar, Eğitim Bilimleri Enstitüsü programlarında, donanımlı eğitimcilerin desteğiyle lisans programının ötesine geçerek kendilerini daha da geliştirecekler.