HND (Higher National Diploma), Bahçeşehir Üniversitesi Lisans eğitiminize devam ederken size ek bir fırsat olarak sunulan lisans eğitiminiz ile entegre bir şekilde tamamlayabileceğiniz uluslararası tanınırlığı olan bir programdır.

HND, İngiltere ve ABD başta olmak üzere dünya çapında bir çok seçkin üniversite, uluslararası şirketler ve kurumlar tarafından yeterlilik olarak tanınmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Pearson İngiltere ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında belirlenmiş olan bölümlerde eğitim gören BAU öğrencileri, lisans eğitimleri ile uyumlu bie şekilde elde edecekleri Higher National Diploma ile, yurtdışındaki bir üniversitede kısa bir süre daha eğitim görerek BAU diplomasına yanında yurtdışındaki bir üniversiteden de ikinci bir lisans diploması alma fırsatını elde edebileceklerdir.

Higher National Diploma Belgelerini Üniversitelerinin Ara Sınıflarına Geçiş Aşamasında Kabul Eden Üniversiteler 

https://www.highernationals.com/degree-finder

Higher National Eğitim Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Bahçeşehir Üniversitesi ve Pearson arasında küresel bir iş birliği çerçevesinde farklı kurumsal işbirliklerini de beraberinde getirecek şekilde uygulanacak olan HN Sistemi ile birlikte, BAU öğrencilerine aşağıdaki gibi iki önemli başlıkta uluslararası fırsatlar sunulmaktadır.
HN Sistemi dünya genelinde 500’den fazla üniversite tarafından lisans bölümlerinin ara sınıflara geçiş için yeterlilik olarak kabul edilmektedir. Böylece, HNC ve HND belgelerine sahip BAU mezunları; İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler başta olmak üzere, dünya genelinde birçok üniversitede ek olarak bir ya da iki yıl daha eğitim görerek BAU diplomasının yanında, yurtdışından ikinci bir diploma alma hakkına sahip olmaktadırlar.
HN Sistemi, dünya genelinde iş dünyası tarafından da istihdam süreçleri için tanınan bir mesleki ve akademik yeterlilik programıdır. Bu sayede, HNC ve HND belgelerine sahip olan BAU mezunları, çalışmak istedikleri sektör ve iş alanı için ihtiyaç duyulan istihdam gerekliliklerini akademik ve mesleki açıdan karşılamış olarak kabul edilirler. Böylece, bu belgeler BAU mezunları için iş başvuru süreçlerinde lisans diplomasının yanında önemli referans sağlayacaktır.

İKİNCİ DİPLOMA ALABİLECEĞİNİZ PEARSON ÜLKE VE ÜNİVERSİTELERİ