Üniversite sınavına hazırlanmak aday öğrencilerde strese sebep olabilir. Bu sebeple sınav dönemlerinde öğrencilerin en ihtiyaç duyduğu şey motivasyon. Zorlu sınav sürecini atlatmış BAU’lu öğrencilerimize danışarak motivasyon veren film tavsiyeleri aldık ve sizlerle paylaşıyoruz.

BAU öğrencileri, üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için akademik hayatın konu olduğu film tavsiyelerinde bulundu. Üniversiteye girmek isteyen aday öğrenciler bu zorlu dönemde fırsat buldukça film izleyerek motivasyonlarını arttırabilirler.

Aday öğrencilere sıkı çalışmanın ve doğru eğitimin değerini gösterebilecek son derece motive edici filmlerden bazılarını listeledik. Öğrenciler listemizdeki filmlere vakit ayırarak sınav stresini hafifletebilir!

ADAY ÖĞRENCİLER İÇİN FİLM ÖNERİLERİ

  • The Social Network (Fincher, D)
  • Breakfast Club (Hughes, J)
  • Theory of Everything (Marsh, J)
  • Hababam Sınıfı/Hababam Sınıfı Uyanıyor (Eğilmez, E)
  • Hidden Figures (Melfi, T)
  • Good Will Hunting (Van Sant, G)
  • The Imitation Game (Tyldum, M)
  • Ladybird (Gerwig,G)
  • School of Rock (Linklater, R)
  • Dead Poets Society (Weir,P)

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.