BAU, öğrencilerine çeşitli yurt dışı eğitim fırsatları sunuyor. Yurt dışında eğitim alarak, lisans eğitiminizi tamamlarken yeni yerler ve kültürler deneyimleyebilir, dünyanın her yerinden arkadaşlar edinebilir ve küresel bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Kültürlerarası iletişim, yabancı dil, uyum sağlama ve problem çözme gibi çok değerli beceriler geliştirme olanağı elde edersiniz. Hem teorik hem uygulamalı eğitim konusunda kendini geliştirmiş öğrencilerin mezuniyet sonrası iş olanakları artar. Bu doğrultuda, BAU’nun öğrencilere sunduğu yurt dışı eğitim fırsatlarını sıralıyoruz.

Yurt Dışında Hazırlık Programı

Bahçeşehir Üniversitesi BESL Programı, İngilizce Hazırlık Okulu’nun yurt dışında İngilizce eğitimi vermek amacıyla kurduğu bir program olup, öğrencilerine İngilizce’ yi yurt dışında öğrenme olanağını sunmaktadır. “İngilizce’yi yaşayarak öğrenme” sloganından hareketle 2005 yılında temelleri atılan program, öğrencilerin fakültelerinde ihtiyaç duyacakları İngilizce bilgi ve becerilerini kazanmalarını amaçlar.
İngilizce Hazırlık Programı’nı yurtdışı kampüslerimiz olan ABD’nin Washington DC veya Kanada’nın Toronto şehrinde okuma fırsatını yakalarlar,

Erasmus+ Programı

Erasmus+ anlaşması kapsamında 22 farklı AB ülkesinde toplamda 36 ikili anlaşma mevcuttur. Erasmus+ Programına hak kazanan öğrenciler AB başkanlığından aylık bazda mali destek almaktadırlar. Bu destek Türkiye Ulusal Ajansından üniversitemize, üniversiteden de öğrencilerimize aktarılmaktadır. Her yıl okul bazında yaklaşık 190 Erasmus öğrenim öğrencisi seçilmektedir. Tüm üniversite programlarında, Türkiye Ulusal Ajansın belirlediği hibeye göre 190 kişilik Erasmus öğrencisi kotamızdan Mühendisliğe ayrılan hibeli öğrenci sayısı ortalama 35’dir. Ayrıca Erasmus Staj programı (yaz aylarında veya mezuniyet sonrası, kendilerinin ayarladıkları bir şirkette- yine AB üye ülkesi olmak kaydı ile- staj yapmak için başvurabilirler. Okulumuzdan her sene, her fakülteden 2 staj öğrencisi seçilmektedir. Öğrenciler bu fırsattan hibesiz olarak faydalanmak isterlerse, başvuru esnasında minimum kriterleri tamamlamış olmaları yeterlidir.

Yurt Dışında İkinci Diploma

BAU’lu öğrencilerin ikinci lisans diplomasını sağlayan bir yurt dışı eğitim programıyla birden fazla diplomaya sahip olma imkanı vardır.

Dual Up, BAU mezunlarına Berlin International University’de 1 yıllık eğitimin ardından ikinci lisans diplomasını sağlayan bir yurt dışı eğitim programıdır. Dual Up ile aynı disipline farklı açılardan yaklaşmayı öğrenecek BAU’lular, alanlarında uzmanlaşmanın yanında kültürler arası bir öğrenme deneyimi yaşayacaklar.

 

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

ApplyBAU hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.