Üniversite sınavına hazırlanan aday öğrenciler için hangi fakültede okuyacakları en önemli sorulardan biri. Eğitim Bilimleri fakültesini tercih etmek isteyen öğrenciler için hangi mesleklere sahip olabileceklerini ve hangi bölümlerle karşılaşacaklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin dört bölümden oluşan Eğitim Bilimleri Fakültesi aday öğrencilere birbirinden farklı meslekler sunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesindeki bölümler: Bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlığı, okul öncesi eğitimi, İngilizce öğretmenliği. Bu bölümleri okuyarak bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitmeni, rehberlik ve psikoloji danışmanı, okul öncesi eğitmeni ve ingilizce öğrertmeni mesleklerine sahip olabilirsiniz.

BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Derin Atay aday öğrencilere fakülteyi şu şekilde tanıtıyor: Eğitim-öğretimle ilgili bilgi ve becerilerin her alanda bireylere ek avantajlar sağladığı günümüz profesyonel yaşamında, “eğitim bilimleri” alanının kapsamı içindeki dersler sadece öğretmen olmak isteyen öğrencileri değil, her alandan bireyleri ilgilendirmektedir. “Eğitim bilimleri” bilgisi, kişilerin hem kendi özel yaşamlarında hem de iş yaşamlarında kullanabilecekleri temel donanımı da sağlamaktadır.

BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi  taban puanları için tıklayınız.

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.