Aday öğrenciler için hazırlığı en iyi olan üniversiteler arasından seçim yapmak çok önemli. Öğrencinin hazırlık eğitiminde öğrendiği İngilizce hem üniversite hem iş hayatında büyük avantaj sağlar. Bahçeşehir Üniversitesinde hazırlık okumanın avantajlarını sıraladık.

Bahçeşehir Üniversitesi yabancı dille öğretim yaptığı için hazırlık sınıfını başarıyla geçmek bir zorunluluktur. Öğrenciler kayıt döneminde seviye belirleme sınavına girer. Aldıkları sonuca göre hazırlık okuyup okumayacakları belli olur.

Hazırlığı en iyi olan üniversiteler arasında bir seçim yapmak öğrencinin geleceği için çok önemlidir. Çünkü İngilizce Hazırlık Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrenciler, sahip oldukları İngilizceyi akademik ve mesleki hayatlarında kullanabilir ve sektörlerinin aranan elemanları olurlar. Staj veya iş fırsatları için çeşitli yerlere başvurduklarında İngilizce bilmenin avantajını kullanabilirler.

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’nı (BAU PREP) dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve ana dilleri İngilizce olmayan öğrencileri bölümlerinin gerektirdiği düzeyde dil yeterliliği ve öğrenim becerileriyle donatmaktadır. BAU PREP’in nitelikli, çok uluslu akademik kadrosu sınıf içi öğrenim ile online teknolojiyi birleştirmekte ve her yıl sayıları artmakta olan yurt dışındaki BAU Merkezleri ile öğrencilerin dil becerilerinin gelişimine olanak sağlamaktadır.

YURT DIŞINDA HAZIRLIK OKUMA SEÇENEĞİ

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı tarafından Yurtdışında Eğitim Programı çerçevesinde kurulan BESL (Bahçeşehir İkinci Dil Olarak İngilizce), öğrencilere yurtdışındaki Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Merkezlerinden birinde İngilizce Hazırlık Programı’nı tamamlama fırsatı veriyor.

Yurtdışında hazırlık programını tamamlamayı tercih eden öğrenciler İngilizce konuşulan bir ortamda yaşayacakları için çok daha kısa sürede İngilizce öğrenme fırsatı kazanacaklar. BAU’lu öğrenciler, Washington DC’de veya Toronto’da “Mentora College” adlı BESL merkezlerimizden birinde eğitim almayı tercih ederek İngilizceyi yurt dışında yaşayarak öğrenme fırsatı elde edebilirler.

Öğrenciler Bahçeşehir Üniversitesinin sunduğu yüz yüze ve online etüt programlarına başvurarak ek İngilizce ders desteği alabilirler.

İngilizce Hazırlık Programı’nı ve 2 yıllık ön lisans programını başarı ile tamamlamış öğrenciler, aynı yıl Bahçeşehir Üniversitesi’ne Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile başvurduklarında tekrar İngilizce Hazırlık okumadan eğitimlerine devam ederler,

ERASMUS FIRSATI DOĞURUR

Hazırlığı en iyi olan üniversiteler arasında olan BAU’da hazırlık okumak, Erasmus ve World Exchange gibi öğrenci değişim programlarıyla da yurtdışındaki üniversitelerde öğrenim görmeye bir adım daha yaklaştırır.

Bahçeşehir Üniversitesinde okumak ve burs başvuruları konusunda detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız https://www.bau.edu.tr/icerik/2983-burslar-ve-ucretler