BAU İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi hocalarımız fakülte  ile ilgili  doğru bilinen yanlışları aday öğrenciler için cevapladı.

Aday öğrencilerin, bölümler hakkında özellikle tercih döneminde karşılaştığı bilgi kirliliğini önlemek adına bu yazıyı sizler için hazırladık.

İşte İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi hakkında merak edilenler !

 

 

 

İİSBF eğitimi kaç yıldır?

 • 4 yıldır. Bölümlerimiz İngilizce olduğu için bölüme başlamak için yeterli düzeyde İngilizce bilmeyen öğrencilerimiz 2 dönemden oluşan İngilizce hazırlık eğitimini alması gerekmektedir. 1. dönemin sonunda yeterli seviyeye ulaşan öğrencilerimiz, istemeleri durumunda 2. İngilizce hazırlık dönemine başlamadan bölümlerine geçiş yaparak bölüm derslerini almaya başlayabilirler.

 

İİSBF’de staj zorunlu mudur?

 • Hayır.

 

İİSBF mezunları nerelerde staj yapabilir?

 • Tüm kamu kuruluşları ve çok sayıda farklı alanlardaki özel şirketlerde yapabilmektedirler.

 

İİSBF mezunları yurt dışında çalışabilir mi?

 • Bölümlerimiz %100 İngilizce olduğu için yeterli donanıma sahip şekilde mezun olan öğrencilerimiz yurt dışında çalışma imkanına sahip olmaktadırlar.

  ApplyBAU NEDİR?

  ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

  Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

  ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

  İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.