Üniversite sınavı puanınızla tercih yapmadan önce bölümlerin öğrenci alma şartlarını bilmelisiniz. Bölümlerin ve fakültelerin güncel taban puanlarından haberdar olmanız başarılı bir tercih listesi hazırlamanızı sağlar. Eğitim bilimleri fakültesinde İngilizce öğretmenliği bölümü tercih etmek isteyen öğrenciler için İngilizce öğretmenliği taban puanlarını sıralıyoruz.

İngilizce öğretmenleri her yaştan çocuğa ve yetişkine İngilizce dilini öğretmeyi hedefler.  İngilizce Öğretmenliği lisans programı öğrencilere yabancı dil öğretim yöntemlerini hem kuramsal hem pratiğe yönelik derslerle aktarır.  İngilizce öğretmenleri cümle yapısı, dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve edebiyat konularında derinlemesine bilgi sahibidir. İngilizce öğretmenliği düzyazı, şiir, kısa öyküler ve anlatılar gibi yaratıcı kompozisyonların yanı sıra haber makaleler, raporlar, dergiler ve denemeler içeren teknik yazma becerilerini öğretmeyi de kapsar.

İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduğunuzda milli eğitim bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Bununla beraber özel okullar, dershaneler ve kreşlerde de eğitim verebilirsiniz. Uzmanlaşmak isterseniz turizm sektöründe, şirketlerin halkla ilişkiler bölümlerinde bankaların kambiyo bölümlerinde ve uluslararası şirketlerin iç ve dış departmanlarında iş bulabilirsiniz. Resmi ve özel kurumlarda mütercim tercümanlık da yapabilirsiniz. Yüksek lisans ve doktora yaparak alanlarının yüksek öğretim kurumlarında öğretim üyesi olabilirsiniz.

YÖK Atlas’ın ingilizce öğretmenliği taban puanları rehberi için lütfen tıklayınız.

BAU ingilizce öğretmenliği taban puanları için lütfen tıklayınız. 

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.