Üniversite sınavı ve tercih dönemi yaklaşırken şehir dışından İstanbul’a gelecek aday öğrencilerin aklında olan yurt sorularını bu yazımızda cevaplıyoruz.

İstanbul’da, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı ve toplam yatak sayısı 24 bin 651 olan 24 yurt, özel ve vakıflara ait toplam 75 bin yatak kapasitesi olan 454 yurt var.

Bahçeşehir Üniversitesi olarak bünyemizde bulunan yurtlardan faydalanabilirsiniz. BAU’nun bünyesinde bulunan UniHall ile Kemerburgaz Future Campus’te bulunan yurdumuz üniversite hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için oldukça kolaylık sağlamaktadır. UniHall; 400 m2’yi aşan kapalı alanı, 1-3-4 kişilik banyolu odaları bulunan kız ve erkek yurdu ile kütüphane, spor tesisleri, yemekhane ve kafeler, market ve dükkanları ile canlı bir kampüs deneyimi yaşamak için birebir.

UniHall ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

BAU ve Republika Academic Aparts işbirliği ile Ortaköy’ün merkezinde bulunan hem yurt hem de sosyal aktivite açısından oldukça zengin olan yurdumuz sizlere eşsiz bir deneyim sunuyor. 7/24 güvenlik, internet, revir, çamaşırhane, havuz gibi bir çok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yaşam alanı Güney Kampüsü’müze çok yakın!

Republika Ortaköy ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Beşiktaş Çarşı içinde yer alan Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu BAU Beşiktaş Yerleşkesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 4 yıldızlı otel konforunda bulunan yurt, açık büfe Kahvaltı, hobi mutfağı etüt odası, çamaşırhane ve ütü odası, oda temizliği, termal kameralı yüz tanımalı geçiş sistemi, her katta ve ortak alanlarda Wİ-Fİ internet, 7/24 kapalı devre kamera sistemi otel rahatlığında bir konfor sunuyor.

Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.