Üniversite sınavına hazırlanan aday öğrenciler için hangi fakültede okuyacakları en önemli sorulardan biri. Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültesini tercih etmek isteyen öğrenciler için hangi mesleklere sahip olabileceklerini ve hangi bölümlerle karşılaşacaklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin on iki bölümden oluşan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi aday öğrencilere birbirinden farklı kariyer yolları sunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesindeki bölümler: Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği.  Bu bölümleri okuyarak sayılan alanlarda mühendislik mesleğine sahip olabilirsiniz.

BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi aday öğrencilere vizyonunu şu şekilde tanımlıyor: BAU ailesinin amiral gemisi olarak; ülkemizin teknolojik gelişiminde lider, bilimsel yayınlar ve projeler konusunda dünyada ilk 500 içinde yer alan, öğrencileri ulusal ve uluslararası düzeyde aranan, toplumsal ilerlemeye hizmet eden, çağın önünde bir fakülte olmak.

BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi   taban puanları için tıklayınız.

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.