Üniversite sınavına hazırlanan aday öğrenciler, yoğun ders ve sınav maratonunun arasında boş vakitlerini tercih edecekleri bölümle ilgili filmler izleyerek harcayabilir. Biz de, Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerini tercih etmeyi düşünen aday öğrenciler için film önerileri aldık. Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Hemşirelik Bölümü ‘nü tercih etmeyi düşünen aday öğrenciler için film önerilerini bu yazımızda bulabilirsiniz. BAU Sağlık Bilimleri Fakültesi hocalarımıza aday öğrencilere yönelik her bölüm için film tavsiyelerini sorduk.

İşte cevaplar!

 

 

·Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Ø Lorenzo’s Oil

Ø That Sugar

Ø The Game Changers

Ø Super Size Me

· Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü

Ø Zoraki Kral

Ø Ben X

Ø My Name is Khan

Ø Ocean Heaven

Ø The Black Balloon

Ø Temple Grandin

· Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

Ø The Intouchables

Ø The Diving Bell and the Butterfly

Ø Mar Adentro

Ø Warm Springs

· Hemşirelik Bölümü

Ø Florence Nightingale

Ø Wit

Ø Patch Adams

Ø Paradise Road

Ø Awakenings

BAU Sağlık Bilimleri Fakültesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

BAU Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri taban puanları için tıklayınız.

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler