Öğrencinin akademik hayatında stajyer olarak tecrübe kazanması büyük bir avantaj. Aday öğrenciler, üniversite seçerken sunulan staj fırsatlarına da dikkat etmeli. Stajyer öğrenci olmanın avantajları ve BAU’daki staj fırsatlarını aday öğrencilerle paylaşıyoruz.

Öğrenciler akademik hayatları boyunca kendini ne kadar geliştirirse mezun olduğunda iş bulma fırsatları da bir o kadar artar. Üniversite staj programları öğrencinin iş hayatına atılması ve tecrübeyle mezun olması için çok önemli. Bu sayede öğrenciler özgüven kazanır, hangi kariyeri istediğine emin olur ve iş hayatına hazır hale gelir.

İstanbul’daki üniversiteler için şirketlerle anlaşmak çok önemli. Böylece öğrencilere eğitim hayatlarında iş dünyasına atılma fırsatı sunar. Bu okullarda okumak daha avantajlı. BAU çeşitli şirketlerle öğrencilere staj fırsatları sunmak için partnerdir.

BAU’DA STAJ FIRSATLARI

BAU’da öğrenciye sunulan çeşitli staj fırsatları bulunmaktadır. Bunlardan bir CO-OP Programıdır. “CO-OP Eğitim Modeli”, yüksek öğretimi iş hayatıyla birleştirmeyi, iş dünyası ve üniversite arasında oluşan boşlukları doldurmayı amaçlayan bir modeldir. CO-OP yapan üniversite öğrencisi, üniversite eğitimini sürdürürken bir taraftan da çalışma hayatına atılır ve tecrübe sahibi olur.

BAU’da okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri CO-OP programına başvurarak, 3 ay ile 9 ay arasında değişen sürelerde partner firmalarda uzun dönemli staj imkânı elde eder. Böylece hala öğrenciyken firmalarda çalışarak iş tecrübesi edinirler.

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar. Burs başvuruları konusunda detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız https://www.bau.edu.tr/icerik/2983-burslar-ve-ucretler