Üniversite sınavları sonrasında aday öğrenciler burs programlarını ve burs veren üniversiteleri araştırmaya başlıyor. Burs programları sayesinde akademik başarınıza destek olarak hayallerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencilere çeşitli burs olanakları sağlamaktadır. Burs veren üniversiteler, burs programları ve oranları hakkında bilgileri sizin için derledik.

Üniversitedeki burs oranları seçtiğiniz kuruma göre değişiklik gösterebiliyor. Üniversiteler haricinde burs veren kurumları araştırıp, bu kurumlara da başvurarak burs kazanma şansınızı daha da arttırabilirsiniz. Bazı kurumlar eğitim bursu yanı sıra, harçlık veya yurt masraflarınızı karşılayacak şekilde de burs verebilmektedir.

Burs veren kurumlar için burs başvuruları farklı gruplara ayrılır. Bu burs olanakları; ÖSYM Bursları, Tercih Bursları, Kurum Bursu, TÜBİTAK Bursu, Özel Mahrumiyet Bursu, Spor Bursu, Bilim, Sanat, Din ve Kültür Bursu, Akademik Başarı Bursları, Üniversite Giriş Bursu, Kardeş Bursu, IB Bursu, Personel Bursu, Mezuniyet Bursu, Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu, İhtiyaç Bursu, Engelli Öğrenci Bursu olmak üzere farklı başlıklarla ayrılır. Oranları ise %75, %50, %25 ve %5 şeklinde değişir.

Burs başvuru tarihleri ise her kurumun kendine göre belirlediği tarihler arasında gerçekleşir. Bu tarihlerini ve burs oranlarını burs veren üniversitelerin veya kurumların web sitelerini ziyaret ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Burs veren üniversitelerden biri olan Bahçeşehir Üniversitesi’nin aday öğrencilerine sunduğu burslar: ÖSYM Bursları, ÖSYM Bursuna Ek İlk 1000 Bursları, Uluslararası Diploma Bursları, ApplyBAU Bursları, Ön lisans ve Lisans Kardeş İndirimi, Spor Bursu, Dikey Geçiş Burs Yönergesi, Dikey Geçiş, Yatay Geçiş ve Yan Dal Bursları, BAU Tam Burslu ve Yarı Burslu Bölümler Listesi, Mezuniyet Başarı Bursu, İngilizce Yabancı Dil Bursu, Bahçeşehir Mezunlar Merkezi Bursu şeklinde sıralanmaktadır.

BAU’nun burs başvuruları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

ApplyBAU Nedir?

BAU’nun burs olanaklarından biri de ApplyBAU. Müfredat bazlı başarılarını ölçen sınav sistemi yerine kişisel becerileri, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi tarafından uygulanan ApplyBAU / “Admission / Başvuru – Kabul” modeli öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

ApplyBAU hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.