Üniversite sınavına hazırlanan aday öğrenciler henüz CV’lerini dolduracak deneyime sahip olmayabilir. Üniversitedeki kulüp ve etkinlikler öğrenciye ihtiyaç duyduğu deneyimi kazandırır. Özellikle, üniversite sınavına hazırlanan aday öğrenciler kulüp ve etkinlikler açısından aktif olan okulları seçmeye de dikkat etmeli. Üniversitede kulüplere katılmanın tüm avantajlarını aday öğrenciler için sıralıyoruz.

Derslerde öğrendiğiniz yetenekleri kullanabilirsiniz; kulüplere katıldığınızda üniversitede her gün öğrendiğiniz bilgileri kullanma şansı elde edersiniz. Etkinlikler, projeler ve tartışmalar bilgilerinizi pekiştirerek, elde etmekte olduğunuz yetenekleri kullanmanıza fırsat verir. 

Tecrübe kazandırır; Üniversitede kulüplere katılmak gelecekte sahip olmak istediğiniz kariyer için tecrübe kazandırır. Çeşitli konulardan oluşan üniversite kulüplerinden, ileride sahip olmak istediğiniz kariyere en uygun olanı seçebilirsiniz. Bahçeşehir Üniversitesinde 50’den fazla olan sosyal kulüp ve etkinlikler öğrencilere diledikleri konu doğrultusunda seçim yapma olanağı sağlar. Sonrasında kulübünüzü CV’e ekleyebilir ve kampüste aktif olduğunuzu gösterebilirsiniz. İş ve staj fırsatlarında da size avantaj sağlar. Kulübünüzde önemli bir pozisyonuna sahip olabilir ve sorumluluk alıp katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyalleşme imkânı sunar; Bir kulübe üye olarak, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Sizinle benzer ilgilere sahip öğrencileri bulabilirsiniz. Arkadaş çevresi edinmek de bir kulübe katılmak için harika bir neden ve birinci sınıfta olan insanlar için kaçırılmayacak bir fırsat. Buna ek olarak, İstanbul’daki üniversitelerde katıldığınız kulüp etkinlikleri ehrin merkezinde sosyalleşmeniz için birçok fırsat sunar.

Grup olarak çalışmayı öğrenirsiniz; bir grupla nasıl çalışılacağını bilmek, her kariyer için temel bir beceridir. Üniversitede kulübe üye olmak, grup ortamında en iyi şekilde çalışmayı ve ortaklaşa hazırlanan işlerde başarılı sonuçlara ulaşmayı öğretir.

Profesyonel çevrelerle tanışmanızı sağlar; Bir kulübe katılmak, profesyonel çevrelerle bağlantı kurmanızı sağlar. Sizinle aynı branşa sahip profesyonel çevrelerle tanıştığınızda mezuniyet sonrası iş ve staj bulma imkanınızı da arttırmış olursunuz. Üstelik yapmak istediğiniz mesleği yakından tanıma fırsatı da bulabilirsiniz.

İstanbul’daki en iyi üniversitelerden biri olan Bahçeşehir Üniversitesindeki kulüp ve etkinlikler hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

ApplyBAU NEDİR?

ApplyBAU, öğrencilerin sınav ölçekli başarı ve puanlarının yerine kişisel becerileri ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’nin bir öğrenci kabul programıdır.

Adaylar bir üniversiteye yerleştirilmeden önce hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini belirtir. ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir ve bu belgeler üzerinden değerlendirmeye alınırlar.

ApplyBAU programından kabul alan öğrenciler projeleri ya da hayalleri doğrultusunda yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ya da yüzde 100 oranında burs sağlar.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

İstanbul’daki üniversiteler içinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Beşiktaş (Kuzey ve Güney), Göztepe, Galata ve Kemerburgaz’da kampüsleri vardır. Bahçeşehir Üniversitesi ÖSYM bursları %50 ve %100 olarak verilir. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulanan üniversite kabul yöntemi ApplyBAU ile öğrenciler sınava girmeden önce yetenekleri ya da hayalleriyle istedikleri bölüme yerleşebilirler. ApplyBAU ile öğrenciler yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75, yüzde 100 gibi oranlarda burs alabilirler.