Ceyhun Yılmaz BAU’da Öğrencilerle Buluştu

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Edebiyat Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Ceyhun Yılmaz ile Edebiyat Sohbetleri etkinliği BAU Beşiktaş Güney Kampüsü B Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Ocak ayından itibaren radyo programcılığını bırakacağını da duyuran Yılmaz, radyoyu bırakmadan önceki son söyleşisini Bahçeşehir Üniversitesi‘nde gerçekleştirdi. Etkinlik öncesinde BAU Radyo‘nun konuğu olan Yılmaz öğrencilerin merak ettikleri soruları da cevapladı.

‘Hüzün ve Mizah Gündüz ve Gece Gibidir, İkisi Birlikte Günü Oluştururlar‘

Komedyen, şair ve aynı zamanda oyuncu olan Ceyhun Yılmaz, ”Şiir ve mizahın bir çok ortak yönü var. Hüzün ve mizah gündüz ve gece gibidir, ikisi birlikte günü oluştururlar. Şairlerin aynı zamanda komik insanlar olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Annesisin vefatından sonra şiire biraz ara veren Yılmaz, ”Ben şiirlerimde her zaman duygudan besleniyorum annemi kaybettikten sonra şu iki satırı yazdım: “Sen beni bir cami avlusuna bırakmadın ama biz seninle bir cami avlusunda ayrıldık.” Bu satırlar okuyanları biraz hüzünlendirirken; Ceyhun Yılmaz, “İnsanlara acıyı hatırlatan bir tarzım olmasını istemediğim için o sürede şiire ara verdim” şeklinde konuştu.

Etkinliğe Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin ilgisi büyüktü. Programlarının dışardan bakıldığında tamamen doğaçlamaymış gibi gözüktüğü fakat öyle olmadığını vurgulayan Ceyhun Yılmaz, “Bu iş için çalışan, çoğunluğu sizlerin yaşlarında bir ekibimiz var. Program öncesi hazırlık sürecinde sabahladığımız bile oluyor. Radyocu adayı öğrenciler mümkün olduğu kadar kağıt kalem kullansınlar” tavsiyelerinde bulundu.