BAU İletişim Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Animist festivali, 19 – 21 Mart tarihlerinde yapılacak. Festival bir kez daha animasyon ve çizgi film sektöründe dünyaca tanınan isimlerini, animasyonla ilgilenen gençlerle bir araya getirdi.

Sanat ve kültür alanında çalışacak kadın liderler ve sanatçılar yetiştirmek, Türkiye ve Birleşik Krallık’taki kadın sanatçılar arasında iş birliklerini desteklemek üzere British Council tarafından düzenlenen #KültürdeKadınGücü Destek Programı kazananlarından biri Animist oldu.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından 19-21 Mart tarihlerinde 3. kez düzenlenecek olan, “İstanbul’un Animasyon Festivali” Animist, bu yıl Animated Women UK’den Helen Piercy’yi #KültürdeKadınGücü desteğiyle ağırlayacak.

Multidisipliner film yapımcısı ve ödüllü yazar Helen Piercy, Birleşik Krallık örneği üzerinden kadınların animasyon sektöründeki çalışma koşullarını geliştirmeye odaklanacak bir seminer ve atölye çalışmasını Animist katılımcıları için gerçekleştirecek.