Yurt İmkanları

BAU & REPUBLIKA ORTAKÖY

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)  ve Republika Academic Aparts işbirliği olan ‘BAU & Republika Ortaköy’, Ortaköy’ün en merkezi yerinde BAU öğrencilerine hem yurt hem de sosyal aktivite merkezi olarak kullanabileceği eşsiz bir yaşam alanı sunuyor.

Öğrencilerin hobileriyle ilgilenebileceği, spor yapabileceği ve sınavlarına konsantrasyonu bozulmadan hazırlanabileceği bir alan olarak tasarlanan yaşam merkezi; hobi odası, ücretsiz internet, otopark, 7/24 güvenlik, revir, çamaşırhane, havuz gibi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik imkanlarıyla BAU öğrencilerini bekliyor.

BAU & Republika’nın öğrencilere sağladığı imkanlardan bazıları ise şöyle:

  • Fitness ve spor salonu
  • Ücretsiz temizlik
  • 7/24 güvenlik ve resepsiyon
  • Yemek pişirebilecekleri ve tv izleyebilecekleri lounge alanları
  • 35 kişilik sinema odası
  • Depo imkanı
  •  Sabah, öğle , akşam açık büfe yemek hizmeti
  •  Kuaför
  •  Playstation/oyun odası
  •  Çalışma odası ve kütüphane

Detaylı bilgi için; http://www.republika.com.tr

 

BAU&EVİM ÖĞRENCİ YURTLARI

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Evim Öğrenci Yurtları, 12 yıldır İstanbul’da öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Evim Öğrenci Yurtları’nın yaptığı çözüm ortaklığı çerçevesinde, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında yurt kapıları BAU’lü öğrencilere açılmıştır.

BAU&EVİM ŞİŞLİ / NİŞANTAŞI

Şişli / Nişantaşı şubemiz, 4000 m2 kapalı alan, 6 katlı, 180 öğrenci kapasiteli olup, İstanbul’un yaşam merkezlerinden olan Şişli semtinin en işlek ana caddesine 30 m mesafede konumlanmıştır. Ayrıca Metro (150 m) ulaşım ağı üzerinde yer almaktadır..

BAU&EVİM BOSTANCI KIZ YURDU: Şube, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında BAU’lu kız öğrencilere hizmet vermek üzere açıldı. Bostancı yurdu, BAU Göztepe kampüsü’nde okuyan öğrenciler için oluşturulmuş özel bir şubedir. Metro durağının yanında ve E-5 ana yolu üzerinde olan yurdun BAU Göztepe kampüsü ile arasında 2 durak mesafe bulunmaktadır.

Odaların tamamında tuvalet, banyo, buzdolabı, televizyon bulunmaktadır. Yurt içerisinde kahvaltı hizmeti sunulmaktadır.

BAU& EVİM HASANPAŞA KIZ YURDU: Şube, kız öğrencilerine hizmet vermektedir. Yurttan Göztepe Kampüsüne ücretsiz servis bulunmaktadır. Yurt, metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

BAU& EVİM KADIKÖY ERKEK YURDU: Şube, Kadıköy çarşısı içinde olup erkek öğrencilere hizmet vermektedir. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında BAU’ya özel olarak hizmete girmiştir.Yurt, iskeleye yürüme mesafesindedir. Beşiktaş Kampüsünde okuyan öğrenciler yurttan okullarına sadece vapurla, Göztepe kampüsünde okuyan öğrenciler bir otobüsle ulaşabilmektedir.Ayrıca iskeleye inen minübüs hattı yurdun önünden geçmektedir. Odalarda tuvalet, banyo, buzdolabı ve Lig TV yayın bulunan TV bulunmaktadır.

Fiyatlara dahil olan hizmetler:

Etüd odası, fitness salonu, çamaşırhane ve ütü odası, sauna ve buhar odası, gün aşırı oda temizliği, 7/24

güvenlik, parmak izli geçiş sistemi, veli bilgilendirme, her katta ve ortak alanlarda Wİ-Fİ internet, 7/24 kapalı devre kamera sistemi, merkezi ısıtma sistemi ve kesintisiz sıcak su imkanı, yangın ihbar sistemleri, odalarda buzdolabı.

Daha detaylı bilgi içinwww.evimyurt.com adresine başvurabilirsiniz.

 

 

BAU&CAMPUCITY ÖĞRENCİ YURTLARI

Campucity Öğrenci Yurtlarımız; MECİDİYEKÖY 300 yataklı ve KADIKÖY 100 yataklı olmak üzere Yüksek öğrenim Kız Yurtları olarak hizmet vermektedir.

MECİDİYEKÖY 300 yataklı ; çok merkezi konumu ve hemen yanı başındaki metro ve metrobüs ulaşım imkanlarıyla İstanbul’un her yerine hızlı ve kolay ulaşımı tercih edilme nedenlerimizin başında gelmektedir. Ayrıca hemen yanı başındaki birçok kafe, alışveriş merkezi ve marketlerin mevcudiyeti her türlü ihtiyacın giderilmesine imkan tanımaktadır.

KADIKÖY 100 yataklı;  çok merkezi konumu ve hemen yanı başındaki metro,metrobüs, Marmaray ve Vapur seferleriyle sahip olduğu ulaşım imkanlarıyla İstanbul’un her yerine hızlı ve kolay ulaşım tercih edilme nedenlerimizin başında gelmektedir. Ayrıca hemen yanı başındaki birçok kafe, alışveriş merkezi ve marketlerin mevcudiyeti her türlü ihtiyacın giderilmesine imkan tanımaktadır.

Odalarımız İstanbul’daki birçok yurtla kıyaslandığında daha geniş ,keyifli, genç konsept te dizayn edilmiş ve ferahtır ve tüm odalarımızda özel  banyo tuvalet mevcuttur.

Oda içerisinde buzdolabı, TV,çalışma masası,kitaplık,kişiye özel anahtarlı gardolap ,banyo dolabı vs. bulunmaktadır.  Odalara düzenli olarak temizlik hizmeti verilmektedir.

Yurdumuzda ücretsiz olarak tahsis  edilmiş  fitness salonumuz ve yemek yapabilmek için mutfağımızda ocak,çay semaver ve fırınımızda vardır.

Otomatik çamaşır yıkama ve kurutma makinaları ,ütü masaları ve ütüler gün boyu kullanıma sunulmuştur. Ayrıca Bahçe katındaki tefriş edilmiş olan kafe restoran ve bahçesinde keyifli bir ortam öğrencilerinizi beklemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Campucity Öğrenci Yurtları,20 yıllık eğitim tecrübesiyle İstanbul ve Sakarya başta olmak üzere öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Şişli/Mecidiyeköy şubemiz Mecidiyeköy’de merkezi konumda Metro,Metrobüs,Otobüs    (150 m) ulaşım ağı üzerinde yer almaktadır.

Ayrıca Yurttan BAU ‘ye günboyu ücretsiz ring servis bulunmaktadır.

Fiyatlara dahil olan hizmetler:

Etüd odası, fitness salonu, çamaşırhane ve ütü odası, gün aşırı oda temizliği, 7/24 güvenlik, parmak izli geçiş sistemi,veli bilgilendirme,her katta ve ortak alanlarda Wİ-Fİ internet, 7/24 kapalı devre kamera sistemi, merkezi ısıtma sistemi ve kesintisiz sıcak su imkanı, yangın ihbar sistemleri, odalarda buzdolabı, haftanın 7 günü açık büfe kahvaltı.

Daha detaylı bilgi için campucity.com adresine başvurabilirsiniz.