Küreselleşmenin geldiği nokta bizi ortak bir dil kullanmaya motive ediyor, hatta zorluyor. İngilizce ise açık ara en yoğun kullanılan dillerden biri. Ve en yanlış öğrenilen dillerden biri olduğu da kaçınılmaz bir gerçek.

İşte bu yüzden BAU’da İngilizce öğretmenliği okumak bir ayrıcalıktır. BAU Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, dil yeterlilikleri gelişmiş ve en önemlisi, kendini geliştirmeyi amaç edinmiş öğretmenler yetiştiriyor.

Dil eğitimi sadece bilgilerin alınıp depolandığı bir öğretim sürecinden çıkıp senin sürekli araştırma yapıp kendini geliştirmeni hedefliyor. Böylece dünyaya daha geniş açıyla bakacağın daha renkli ve daha donanımlı bir eğitimin kapılarını açıyor.

İngilizce Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız

İngilizce Öğretmenliği Kontenjanları için tıklayınız

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ DERSLERİ

İngilizce Öğretmenliği lisans programı, yabancı dil öğretim yöntemleri, dil becerilerinin öğretimi, teknolojinin dil öğretiminde kullanılması gibi önemli dersleri verirken bununla da kalmıyor.  Seçilmiş okullarda uygulamalı dersler ile öğretmen adaylarını çağın gereksinimleri doğrultusunda, donanımlı öğretmenler olmasını sağlıyor.

Ayrıca, bölüm ve bölüm dışı seçmeli dersler yoluyla öğrencilere bireysel ilgi alanlarındaki sosyal, kültürel ve mesleki konularda kendilerini geliştirme olanağı sağlıyor.

Yani sen, kendini geliştirmek istiyorsan kimse seni engellemiyor, tersine motive ediliyorsun. Seçmeli derslerle kendi ilgi alanlarında kendini geliştirebiliyorsun. Çünkü BAU, dil eğitiminde öğrencinin katılımının,kararlarının önemli ve hatta hayati olduğunu çok iyi biliyor.

İngilizce Öğretmenliği Ders Programı için tıklayınız

YÜKSEK LİSANS OLANAKLARI

Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Bilimleri enstitüsü, ingilizce öğretmenliği yüksek lisans için de imkan sağlıyor. Mezunlar, Eğitim Bilimleri Enstitüsü programlarında, donanımlı eğitimcilerin desteğiyle lisans programının ötesine geçerek kendilerini daha da geliştiriyorlar.

BAU’lu Öğretmen Adaylarına Kanada’da Staj İmkanı