İşletme Mühendisliği Programı olarak seni, uluslararası düzeyde bilgiye erişimini sağlayan, işletme mühendisliğine ait bilgi, teknik ve yaklaşımlarla donatıp yaratıcı, araştırmacı, sorgulayıcı, sosyal sorumluluk anlayışına sahip, meslek etiğine önem veren lider bir mühendis olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Bau İşletme Mühendisliği Dersleri İçin Tıklayınız

İşletme Mühendisliği Programından mezun olan öğrenciler, işletme mühendisliği konularında kavram, model ve yöntemlerinde temel oluşturarak, gerçek dünya problemleri için çözümler yaratırlar.

İşletme mühendisliği problemlerinde, takım çalışması, iletişim, liderlik ve yaratıcılık yeteneklerini sergilerler.

İşletme mühendisliği çözümlerinin toplum ve çevreye etkileri ile meslek etiği konusunda farkındalık sağlarlar.

Bu bağlamda sana gerekli birikimi sağlayacağımızdan hiç kuşkun olmasın.

Alacağın eğitim sayesinde, problemler karşısında veriler ile sayısal modeller kurabilen, örgüttün çevre koşullarını değerlendirip en uygun çözümleri yaratan ve bu çözümleri uygulayabilen önder mühendislerden biri olacaksın.

Hizmet sektörünün entelektüel sermayesini yükseltecek araştırma ve modelleme çalışmalarına öncülük ederek ve bu tür projelerde çalışacak kapasiteye sahip olacaksın.

İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ İŞ ALANLARI

İşletme mühendisliği mezunları gerek hizmet sektörü gerekse üretim sektöründe geniş imkanlarına sahipler. Bilgi işlem, telekomünikasyon, otomotiv ve gıda, kimya, enerji, ilaç, inşaat, taşımacılık ve diğer sanayi dallarında iş bulabilirler.

İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ YÜKSEK LİSANS

İşletme mühendisliği bölümü mezunları için lisans sonrası akademik imkanlar da bulunuyor. Çünkü Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İşletme mühendisliği lisans eğitiminin yanı sıra yüksek lisans programını da yürütüyor.