“Bir dehayı mı yoksa budalayı mı mezun ediyoruz, bilmiyorum.”

Bu sözler hocası tarafından dünyaca ünlü büyük mimar Antoni Gaudi için söylenmiş. Gaudi’nin ise şöyle dediği rivayet edilir.

“Ne güzel, benim şimdiden mimar olduğumu söylüyorlar”

Bahçeşehir Üniversitesi’nde mimarlık okumak sana bir çok ayrıcalık sağlayacak. Ve mezun olduğunda “şimdiden” donanımlı bir mimar olacaksın.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencisi olduğunda, mimarlığı dünyayı gezerek öğreneceksin.  Dünyanın dört bir yanında düzenlenen teknik gezi ve yaz okullarıyla mimarlık ve tasarım eğitimini global bir boyuta taşıyan BAU’da, her yaz yapılan geziler ve yaz okulları ile Floransa, Berlin, Osaka, Barcelona, New York, Chicago, Washington D.C. gibi mimari açıdan önemli merkezlere gidecek ve burada tecrübe kazanacaksın.

Yaz okulların yanı sıra birçok teknik geziye de katılabileceksin. Orta Çağ’dan itibaren ünlü sanatçıları ve bilim insanlarını barındıran, tarihi dokusunun büyük kısmı korunmuş olan Avrupa’nın en önemli şehirlerinde eğitim göreceksin. Fakülte öğretim görevlilerinin rehberliğinde düzenlenen bu gezilerde mimari eserleri yerinde inceleyeceksin.

Mimarlık taban puanları için tıkla

Mimarlık dersleri için tıkla

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Programı, sana, mimarlığın temel sorunsalları olan insan, yapı, sanatlar, doğal ve yapılı çevre konularına, bunlar arasındaki dengelere duyarlı güncel bir mimarlık üretebilme donanım, deneyim ve yetisi kazanman için, özgürlükçü bir öğrenim, bilgiye ulaşım, iletişim ortamı sağlamayı amaçlıyor.

Mimarlık programında tasarım, tarih, kuram, yapı, medya, çevre, çevresel ve kültürel sürdürülebilirlik alanlarında uygulama ve teori derslerinin, mimarlık ve tasarım konulu seçme derslerin yanı sıra, farklı disiplinlerden seçilebilen dersler de yer alıyor.