Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü, seni, mesleğin etik kurallarına bağlı, yetenekli, yaratıcı sinema ve televizyon profesyoneli olarak yetiştirmeyi hedefliyor.

Sinema ve televizyonu seyirci gözüyle değil, kendi gözünle görmek istiyorsan, yaratıcılığının sınırlarını aşmak gibi kaygıların varsa, ve görsel medyada sağlam kariyer imkanları edinmek gibi amaçlar taşıyorsan için rahat olsun. Çünkü biz, sana bu fırsatları sağlıyoruz. Sadece sinema ve televizyon sektöründeki meslek çeşitliliğine bakman bile “Sinema ve televizyon ne iş yapar?” sorusunun cevabını almana yeter.

Sinema ve Televizyon taban puanları için tıkla

Sinema ve Televizyon dersleri için tıkla

Bölümümüzde eğitim kuramsal ve uygulamalı dersler çerçevesinde yapılıyor.

Ayrıca; yönetmen, yapımcı ve diğer alanlardaki sektör profesyonellerinin yer aldığı seminerler, söyleşiler ve atölye çalışmalarıyla bilgilerini zenginleştirme olanağı bulacaksın.

Teknolojik donanım olarak her türlü olanağa sahip olan Sinema ve Televizyon Bölümü bünyesinde televizyon ve video stüdyoları, kısa film atölyesi, DV formatında kameralar ve gelişmiş montaj birimleri bulunuyor. Kendi hazırladığın projelerde ve okul yapımlarında çalışarak bilgilerini uygulama imkanına sahip olacaksın.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Sinema ve Televizyon ile İleri Oyunculuk programlarında yüksek lisans şansın var.

SİNEMA VE TELEVİZYON BÖLÜMÜ İŞ İMKANLARI

Okulumuzdan çıkan sinema ve televizyon mezunları; görüntü yönetmeni, senarist, kurgucu, televizyon programcısı, sinema yazarı, film yapımcısı, reklam yönetmeni gibi sinema ve televizyon sektörünün değişik iş kollarında çalışma olanağı bulmaktadırlar.