Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, seni tam bir iletişim profesyoneli olarak yetiştirmeyi hedefler.

Bunu yaparken de halkla ilişkilerin, kurumsal iletişimden itibar yönetimine kadar uzanan tüm boyutlarından yararlanır.

Kısacası biz seni araştırmacı, yenilikçi ve sektörde başarılı bir halkla ilişkiler uzmanı olmanı sağlayacağız.

Halkla İlişkiler Bölümü Taban Puanları için tıklayınız

Halkla İlişkiler Bölümü Puan ve Kontenjanlar için tıklayınız

HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ DERSLERİ

Öğrencilerimiz, aldıkları temel bölüm derslerinin yanı sıra halkla ilişkilerde yazım teknikleri, dijital iletişim tasarımı, müşteri yönetimi, nitel ve nicel araştırma yöntemleri gibi konularda da uzmanlaşmakta.

Atölye ve proje çalışmalarıyla, öğrencilerimizin uygulama becerileri geliştirilmekte. Ayrıca birçok kurum ya da kuruluş ile kurulan bağlantılarımız sayesinde kendi alanının en önemli uzmanlarıyla buluşma, tanışma ve tartışma ortamı yaratılmakta.

Bunların yanı sıra öğrencilerimiz BAU Washington D.C. Kampüsü’nde Siyasal İletişim üzerine bir dönem okuyabilmekte, ayrıca yaz okulu programına da katılma imkanı bulabilmektedir.

Halkla İlişkiler ders listesi için tıklayınız

HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ STAJ OLANAKLARI

Bölümümüzün önemle üzerinde durduğu staj programları yurt içi ve yurt dışı kuruluşlarda gerçekleştirilmekte. Öğrencilerimiz ayrıca hem markalı derslerde hem de diğer tüm derslerinde Türkiye’nin en başarılı halkla ilişkiler ajanslarının sahipleriyle birebir tanışma, onlardan ders alma ve gerçek vakalar üzerinde birlikte çalışma imkanına da sahiptir. Son sınıf öğrencilerimiz sektörle, sivil toplum örgütleriyle, ajanslarla kurulan bağlantılarımız sayesinde birebir proje oluşturarak, onlara sunuş yaparlar. Böylece kendi yarattıkları birçok projenin hayata geçirilmesine tanıklık edebilme şansına sahip oluyorlar. Ayrıca bu projeler TÜHİD ve AYDIN DOĞAN GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI gibi yarışmalarda alanlarının uzmanı kişilerce de değerlendirilip ödüllere layık görülmüştür.

HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ İŞ OLANAKLARI

Halkla İlişkiler mezunları meslekleri çok çeşitlidir. Mezunlarımız; reklam ajanslarında, halkla ilişkiler şirketlerinde, medya planlama ve satın alma şirketlerinde, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, in-house ajanslarda, ulusal ve uluslararası işletmelerde stratejik iletişim uzmanı, kurumsal iletişim uzmanı ya da halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmakta ve iş imkanı bulabilmekte, ayrıca kendi iletişim ajanslarını da kurabilmektedir.