İSTANBUL’UN KALBİNDE GLOBAL EĞİTİM FIRSATI

“İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla öğrencilerine global bir eğitim imkanı sunan Bahçeşehir Üniversitesi, günün erken saatlerinde başlayan ve neredeyse tüm gün süren bir hareketliliğe sahne oluyor.

İstanbul Boğazı’nın hemen yanında yer alan Güney Yerleşkesi, Beşiktaş’ın en merkezi noktasındaki Kuzey Yerleşkesi, tarihi yarımadaya komşu Galata Yerleşkesi ve Anadolu Yakası’nın önemli noktalarından biri olan Göztepe Yerleşkesi’nde 8 fakülte, 4 yüksekokul, 4 enstitü ve araştırma merkezleriyle eğitim hayatını sürdürüyor.

Dünyanın en büyük eğitim kurumlarından biri olan BAU Global’in bir üyesi olan Bahçeşehir Üniversitesi, 8 ülkede, 5 üniversite, 4 dil okulu ve 5 akademik merkezi ile öğrencilerini global bir eğitim anlayışıyla yetiştiriyor. BAU Global’in Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, İtalya, Hong Kong, Gürcistan ve Kıbrıs’ta yer alan üniversite, dil okulu ve akademik merkezlerinde diledikleri bir dönemi geçirebilen Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, mühendislik, mimarlık, sanat, işletme, tasarım, eğitim, sağlık bilimleri, bilişim teknolojileri, hukuk ve tıp dâhil olmak üzere dönem ve yaz okulu programlarına katılabiliyor. Mesleki anlamda kendilerini geliştirecek birçok farklı merkezi ziyaret edebiliyor.

1800 ŞİRKETTE STAJ İMKANI
Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçirilen CO-OP Eğitim Modeli ile BAU öğrencileri henüz üniversite sıralarında iken gerçek bir iş deneyimi yaşama fırsatı yakalıyor. BAU’nun yerli ve yabancı 1800 şirketle yaptığı işbirlikleri sayesinde öğrenciler yaz aylarında tam zamanlı, kış aylarında ise yarı zamanlı çalışarak mesleki deneyim ediniyor. CO-OP Eğitim Modeli’nin en önemli avantajlarından biri ise, öğrencileri son sınıfta yaptıkları staj ile mezun olduklarında kendilerine tam zamanlı çalışma fırsatı yakalıyor. CO-OP Eğitim Modeli’yle eğitim ve çalışma hayatını birleştiren Bahçeşehir Üniversitesi, bugüne kadar 4 bine yakın öğrencisine CO-OP deneyimi yaşama şansı sağladı.

MARKA YÖNETİCİLERİ BAU ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARADA
Türkiye’de eğitim alanında yapılan en özgün ve en yenilikçi kavramlardan birisi de ‘Markalı Dersler’. Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği yapan şirketler, kendi alan, ürün, hizmet ve uygulamaları konusunda nitelikli işgücü yetiştirmek adına üniversitede dersler açıyor. Şirketler uygulamaya dönük bu derslerin içeriklerini sektörün ihtiyaçlarına göre hazırlıyor ve derslere sektör temsilcileri giriyor. Öğrenciler markalı dersleri seçerek birebir sektör temsilcileri ve şirket yöneticileriyle ders yapma olanağına sahip oluyor. Dersin sonunda başarılı olan öğrencilere ilgili şirketin imzasının da yer aldığı bir sertifika veriliyor.

HER BEŞ ÖĞRENCİDEN BİRİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ
Bahçeşehir Üniversitesi’ni Türkiye’de diğer üniversitelerden ayıran özelliklerinden birisi de bünyesinde eğitim gören yabancı öğrenci sayısı. Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e kadar uzanan geniş bir coğrafyadan öğrencilerin en çok tercih ettiği vakıf üniversitesi olan Bahçeşehir Üniversitesi, global anlamda da çekim gücü olan bir üniversite.

YETENEKLERİN, PROJELERİN VE HAYALLERİN ÜNİVERSİTE KAPISINI ARALIYOR
Dünyada ‘Admission(Başvuru-Kabul) adı ile birçok üniversitede uygulanan ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçirilen ApplyBAU sistemi ile üniversite adayları, kişisel özellikleri, yetenekleri, projeleri, istekleri ve en önemlisi hayalleri ile üniversite kapılarını aralıyor. ApplyBAU ile aday öğrenciler, yeteneklerine uygun bölümü gerçek anlamda seçebilirken, üniversiteler de gelecekteki öğrencilerini tanıma ve seçme şansı yakalıyor. Türkiye’de ilk ve tek olarak BAU’da uygulanan ApplyBAU modeli, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İletişim, Eğitim Bilimleri, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Mimarlık ve Sağlık Bilimleri fakülteleri ve Gastronomi bölümünde uygulanıyor. Başvuru yapmak için; www.applybau.com adresine göz atabilirsiniz.