İki diploma sahibi olmak öğrencilerin kendi bölümleri dışında da uzmanlık sahibi olmalarını sağlar ve kariyer imkanlarını arttırır. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine yurt dışında okuyarak ikinci diploma sahibi olma imkanını sağlıyor! İkinci diploma sahibi olmanın avantajlarını ve Bahçeşehir Üniversitesinde sahip olabileceğiniz fırsatları aktarıyoruz.

İkinci diploma sahibi olmak başarılı bir kariyer için büyük bir avantajdır. Bunun en büyük sebeplerinden biri ikinci diplomanın alanınıza dair derinlemesine bilgi sahibi olduğunuzu göstermesidir. Buna ek olarak, diğer adaylardan bir adım önde olmanızı sağlayacak bilgi ve tecrübeye sahibi olacaksınız. Üniversitede tercih ettiğiniz bölüme ek olarak, farklı bir alanda iş imkanlarına da sahip olmak istiyorsanız ikinci diploma doğru bir karar olacaktır. İkinci diploma programı yapan bireyler birkaç farklı alanda iş başvuruları yapabilir ve bu alanların temel bilgisine sahip olur. Sahip olduğunuz becerileri geliştirirken yeni yetenekler de kazanmanızı sağlar. Birden fazla ilgi alanınız varsa ikinci diploma programlarına başvurabilirsiniz!

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Yurt Dışında İkinci Diploma Olanakları

Yurt dışında okumak ve çalışmak isteyen öğrenciler için BAU yurt dışı ikinci diploma programları ideal bir seçim olacaktır. Yurt dışındaki ikinci diploma olanaklarını sıralıyoruz.

Dual Up

Dual Up, BAU mezunlarına ikinci diploma fırsatını yurt dışında sağlayan bir eğitim programıdır. Berlin International University’de 1 yıllık eğitimini tamamlayan öğrenciler ikinci lisans diplomasına sahip olabiliyor. Dual Up ile aynı disipline farklı açılardan yaklaşmayı öğrenecek BAU’lular, hem alanlarında uzmanlaşacaklar hem de kültürler arası bir öğrenme deneyimi yaşayacaklar. Avrupa Birliği’nin en büyük lokomotif ülkesi olan Almanya, üniversiteleri ile de öncü konumdadır. Alman üniversite yasalarına göre dünyanın başka ülkelerinde üniversite mezunu olan öğrenciler, bir Alman üniversitesinde diplomalarına denk gelen bölümlere başvurarak 1 yıllık ek eğitimle Alman diploması almaya hak kazanıyorlar.

Dual-Up hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

MLA College

MLA College, Denizcilik ve Denizcilik temelli çeşitli konularda çevrimiçi ve uzaktan eğitim dereceleri sunuyor. Plymouth Üniversitesi ile ortak yürütülen programlarda diplomalar Plymouth Üniversitesi derecesi ile sunulmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk fakültesi öğrencilerine sunulan Sürdürülebilir Denizcilik Operasyonları programı ile Hukuk Fakültesi öğrencilerinin kendilerini denizcilik alanında ihtiyaç duyulan hukuki konularda bilgi ve beceresini arttırması hedeflenmektedir. Aranan koşulları sağlayan Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, İngiltere’den Sürdürülebilir Denizcilik Operasyonları konusunda ikinci bir diploma almak için MLA College’a başvurma imkânına sahip olacaklardır. Genel not ortalaması 3.00 ve üzeri olan BAU öğrencileri Hukuk Fakültesi dekanlığının mülakatı sonucuna göre programdan %100 tam burslu olarak faydalanabilirken, diğer kayıtlı öğrenciler %25 burslu olarak programa kayıt yaptırıp hukuk eğitimlerinin yanına denizcilik eğitimini de ekleyerek ikinci bir diplomaya sahip olabileceklerdir.

MLA College hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Pearson Higher National Diploma

HND (Higher National Diploma), öğrencilerin Bahçeşehir Üniversitesi Lisans eğitimine devam ederken ek bir fırsat olarak sunulan lisans eğitimi ile entegre bir şekilde tamamlayabilecekleri uluslararası tanınırlığı olan bir program.

HND, İngiltere ve ABD başta olmak üzere dünya çapında bir çok seçkin üniversite, uluslararası şirketler ve kurumlar tarafından yeterlilik olarak tanınmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Pearson İngiltere ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında belirlenmiş olan bölümlerde eğitim gören BAU öğrencileri, lisans eğitimleri ile uyumlu bie şekilde elde edecekleri Higher National Diploma ile, yurtdışındaki bir üniversitede kısa bir süre daha eğitim görerek BAU diplomasına yanında yurtdışındaki bir üniversiteden de ikinci bir lisans diploması alma fırsatını elde ediyorlar.

Pearson Higher National Diploma hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.