Aday öğrencilerin yıl boyunca hazırlandığı üniversite sınavı yaklaştıkça üniversite sınavı ne zaman sorusu da gündeme gelmeye başladı. Üniversite sınavı öncesinde yapabilecekleriniz hakkında hazırladığımız metni okumak için tıklayabilirsiniz. Üniversite sınavı tarihlerini sizlerle paylaşıyoruz.

2022 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlk olarak Temel Yeterlik Testi (TYT) 18 Haziran’da, sonrasında Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 19 Haziran’da yapılacak. Öğrenciler önce ilk oturum olan TYT’e girer. Bunun ardından AYT ve YDT’e de girme hakkı kazanırlar. Temel Yeterliliğinizi gösterdikten sonra alan bilginizi ölçen AYT’e girmeniz gerekir. YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen aday öğrencilerin gireceği bir sınavdır.
Aday öğrencilerin üniversite sınavı ne zaman sorusuna eşlik eden daha birçok sorusu var. Sınava giriş belgesi, hangi okulda gireceğiniz ve sınavlar sonuçları ne zaman açıklanacak gibi soruların cevapları için ÖSYM’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tercih Dönemi Ne Zaman?

Üniversitesı sınavı ne zaman sorusuna bir başka ek ise tercih dönemi ne zaman sorusu. Tercih dönemi aday öğrencilerin aldıkları puanlar doğrultusunda seçmek istediği üniversitelere karar verdiği dönemdir. Bu süreçte yapılması gereken en önemli şey araştırmadır ve soru sormamaktan çekinmemektir. Üniversitelerin öğrencilerine sunduğu olanakları detaylıca araştırmalı, mümkünse kampüs ziyaretleri yapmalı ve en önemlisi üniversitenin ilgili kurumlarına soru sormaktan çekinmemelidir. Böylece öğrenci, kariyer hedeflerine ve hayal ettiği geleceğe en uygun üniversitede karar kılabilir.

Bahçeşehir Üniversitesi Taban Puanları

Aday öğrencilerin gündeminde olan üniversite sınavı ne zaman sorusu sınavdan sonra yerini üniversitelerin ve fakültelerin taban puanlarına dair sorulara bırakır. Üniversite sınavı sonrasında sonucunuz doğrultusunda üniversitelerin taban puanlarını inceleyerek sizin için en doğru kararı alabilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki fakülteler şu şekilde sıralanıyor: Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Konservatuvar, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi.

Bahçeşehir Üniversitesi taban puanları için tıklayınız.