Ekonomi Finans Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Ekonomi ve Finans bölümü mezunları, aynı ekonomi ya da işletme mezunu gibi kamu ve özel sektörde, finans şirketlerinde, bankalarda çalışabilir. Yönetici adayı, uzman yardımcısı, müfettiş, gümrük ve mali müşavir, serbest muhasebeci, pazarlama ve satış görevlisi gibi görevlerde bulunabilir.

İmalat sanayinden turizme, iletişim sektöründen bankalara, sigorta şirketinden sermaye piyasası kurumlarına kadar pek çok sektör ekonomi ve finans mezununun çalışabileceği alana girer.

Bu bölümün mezunları ilgili sınavları geçtikleri taktirde  kamuda müfettiş, uzman, denetçi, ekonomik analizci gibi görev yapabilir. Ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermaye kuruluşları ekenomi ve finans mezunlarını istihdam etmektedirler.

Ekonomi ve Finans mezunları iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının girdiği bütün sınavlara girme hakkına da sahiptirler.

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Finans Bölümü hakkında detaylı bilgi almak, puan ve kontenjanlarını, yurt dışı olanaklarını ve staj imkanlarını öğrenmek için tıklayın.

SENİ BAU GÜNEY KAMPÜS’E BEKLİYORUZ

Bahçeşehir Üniversitesi Tercih ve Tanıtım günleri 16 -29 Temmuz 2019 Salı günü başlıyor. İlgilendiğin bölüm hakkında yerinde bilgi alabilmen için seni BAU Beşiktaş Güney Kampüs’e bekliyoruz.